רכיבת שטח

קבוצת כן ולא התחילה לפעול כקבוצה מאורגנת בקיץ 2006.

כבר בשלבים הראשונים נקבע השם CANVELO , שם בעל משמעות כפולה "יכול - אופניים" בלועזית, ו"כן רואים ולא רואים" בעברית.

נאמנים לסלוגן שלנו yes we can אנו רוכבים רכיבות שטח אתגריות בשבילים, דרכי עפר ושבילי סינגל בכל רחבי הארץ.

אופני הטנדם שלנו מאופיינים בשלדה מעולה, מערכת הילוכים סגורה, גלגלי עשרים ותשעה אינצ', מעצורי דיסק הידראולים, משכך קידמי מעולה, ומשכך אחורי מתקדם במוט הכסא האחורי המאפשרים לנו לכבוש כמעט כל מסלול בהנאה, שליטה ובטיחות מלאה.

רכיבות השטח מתבצעות מידי סוף שבוע בשישי או בשבת במסלולים שאורכם הממוצע שלושים ק"מ. משך כל רכיבה כשלוש-ארבע שעות (כולל הפסקות). המסלולים נבדקים ומדורגים בהתאם לרמת הקושי הפיזי והטכני.

מסלולי הרכיבה המגוונים של הקבוצה נפרשים על פני כל הארץ. בתחילת כל שבוע נשלחת הודעה במייל אל כל חברי הקבוצה, הכוללת את כל הפרטים הנוגעים לרכיבה הקרובה. נקבע מקום מפגש ושעת התכנסות והרוכבים העיוורים והרואים משובצים להסעות משותפות ברכבים פרטיים כאשר האופניים מוסעים על גבי גרור ייעודי מהמרכז לכלבי נחייה אל נקודת המפגש.

פעמיים בשנה יוצאת הקבוצה למסע שטח בן שלושה ימים. בחנוכה באזור הדרום ובאביב באזור הצפון.
פעם בשנה יוצאת הקבוצה עם אופני הטנדם למסע רכיבה של שבוע ימים בחוץ לארץ. עד כה רכבנו בשוויץ, רומניה, בולגריה, אוסטריה, גרמניה וסלובניה.

תחרויות אופני טנדם

בנובמבר 2016 הצטרפה הקבוצה לראשונה לספורטיאדה באילת והתחרתה בענף חדש בספורטיאדה- רכיבת טנדם, עם קבוצות טנדם מכל רחבי הארץ. הנושא זכה לחשיפה תקשורתית מעבר למצופה. מצורפות חלק מהכתבות שהתפרסמו באתר הפועל.
כתבה1 כתבה2 כתבה3 כתבה4 כתבה5 כתבה6 כתבה7

ביוני 2017 השתתפה הקבוצה בתחרות הטנדם הארצית הראשונה וגרפה גביעים לא מעטים!

אלבום תמונות תחרות טנדם

קבוצת כן ולא מונה כמאה רוכבים מתוכם כארבעים אנשים עם עיוורון/לקות ראייה. עומדים לרשותנו שלושים ואחד זוגות של אופני טנדם, כאשר עשרים מתוכם הם אופני שטח, שמונה אופני טנדם כביש ושלושה זוגות ייעודיים לרכיבה עם ילדים.  

הקבוצה קולטת אנשים עם עיוורון/לקות ראייה מכל אזור המרכז (מכפר סבא ועד אשדוד). רוכבים מאזורים רחוקים יותר המעוניינים להצטרף מופנים לקבוצות אחיות (כן ולא השרון, כן ולא צפון או קבוצות אחרות בהתאם למיקום הגיאוגרפי). 

 

אם את/ה רוכב/ת שטח מנוסה
ומעוניין/ת להצטרף לקבוצה מיוחדת וייחודית  - צור/צרי איתנו קשר !

צוות ניהול קבוצת רוכבי השטח

אימייל: [email protected]

דודי חקק   050-6338222

 

רכיבת שטח

רכיבת שטח

רכיבת שטח

רכיבת שטח