רכיבת כביש

ברכיבות הכביש עומדים לרשותנו שמונה זוגות של אופני טנדם כביש.

רכיבות הכביש מתקיימות אחת לשבוע בימי שבת. אימון רכיבה שבועי עומד על 80 - 60 ק"מ ומדי פעם אף יותר מכך.

רוכבי הכביש מייצגים את הקבוצה במגוון רכיבות ארציות במטרה להעלות את המודעות בקרב הציבור הרחב ולעודד שילובם של אנשים עם עיוורון או לקות ראייה בחיי הקהילה.

רכיבת כביש באופני טנדם היא חוויה ייחודית ומאתגרת.

מבין חברי הקבוצה, העיוורים ולקויי הראייה, כמו גם המתנדבים הרבים, יש ספורטאים הנוטלים חלק בתחרויות ארציות דוגמת "איש הברזל", טריאטלונים שונים ורכיבות מאתגרות דוגמת "רכיבת בית השנטי" ו"גראן פונדו".


מסע מטולה אילת

14 אוקטובר 2015

מסע בן 4 ימים על פני 520 ק"מ

ממטולה ועד אילת.

מסע מרגש ומיוחד


רוכבי אופני הכביש של "כן ולא" תורמים למאמץ הנצחת ושימור זכר השואה

רכיבה עם ג'ובאני בלואיזי מאיטליה לזכר "ילדי סלבינו"

הקש על התמונה לקריאת הכתבה!

רוכבי הכביש של כן ולא עם ג'ובאני בלואיזי


 

רוב האימונים מתחילים בבית עובד, במרכז לכלבי נחייה ומסתיימים באותו המקום. אחת למספר רכיבות אנחנו יוצאים מנקודה אחרת ומגוונים את מסלול הרכיבה. כל הרכיבות השבועיות, ללא יוצא מן הכלל, מתקיימות בליווי רכב אחורי ותחת כללי בטיחות קפדניים. (במסעות אנחנו מלווים על ידי שני כלי רכב, קדמי ואחורי).

הציוות של שני רוכבים על זוג אופניים אחד מחייב התאמה של שני הרוכבים ברמת הכושר ובמבנה הגוף. מבין זוגות אופני הטנדם העומדים לרשותנו, יש גדלים שונים כך שהתאמה זו אפשרית לכל רוכב.

המתנדבים הרואים מגיעים לרכיבה בהתאם ליכולת ואין כל מחוייבות להגיע לכל הרכיבות. כך למשל רוכב המשתייך לקבוצת רכיבה אחרת יכול להגיע בתדירות הנוחה לו ולהנות משני העולמות.

לאדם רואה הרוכב במושב הקדמי יש אחריות גדולה ולא מעט סיפוק, גם מעצם אתגר הרכיבה וגם מהיכולת להעניק חוויה מיוחדת לאדם אחר שאינו רואה, או שיש לו לקות ראייה ואשר בלעדיו לא היה לו סיכוי לעבור חוויה זו.

הרכיבה על אופני טנדם דורשת מיומנות ולכן כל רוכב רואה עובר הכשרה, עד לנקודה בה מנהל הקבוצה מאשר את כשירותו והוא חש בטוח ומוכן למשימה.

תאום רכיבות קבוצת רוכבי הכביש

[email protected]

דני הופרט 052-4707450


אם את/ה רוכב/ת כביש מנוסה ומעוניין/ת להצטרף לקבוצה מיוחדת וייחודית שאין שנייה לה בארץ - צור/צרי איתנו קשר!